Słów kilka o samym Ustroniu Morskim.

Ustronie Morskie to niezwykle urokliwy zakątek Pomorza Zachodniego, piękne plaże i niezwykle czyta woda. Ta nadmorska miejscowość znana jako kąpielisko była już w XIX wieku. Letników przyciągała zagospodarowana piaszczysta plaża, wytworne pensjonaty i kwatery prywatne. Dzisiaj ponad sto lat od tamtych czasów Ustronie Morskie ma atmosferę autentycznego, klimatycznego kurortu. Urok miejscowości to oferta turystyczna, zamiast wielkich hoteli i ośrodków dominują przede wszystkim małe pensjonaty, kwatery prywatne, domki letniskowe.

Największym atutem gminy Ustronie Morskie jest to, że na długości 10 km mamy bezpośredni dostęp do morza. Miłośnicy nadmorskiego wypoczynku korzystają z piaszczystej, czystej plaży i bezpiecznie przygotowanego kąpieliska, nad którymi czuwają ratownicy. Czynne są również wypożyczalnie sprzętu sportowego, latem wczasowicze mogą uprawiać sporty wodne oraz wędkarstwo nadbrzeżne i morskie. O atrakcyjne dba również

dom kultury z salą kinowo – teatralną i biblioteką, oraz muszla koncertowa w parku nadmorskim.

Mikroklimat Ustronia Morskiego jest szczególnie bogaty w aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości, szczególnie w terapii schorzeń dróg oddechowych. Zasięg występowania aerozolu to 200 – 300 metrów od brzegu morza.

Wielkim skarbem gminy jest również przyroda. Mimo postępu cywilizacyjnego jest w dalszym ciągu mało przekształcona. Bezdyskusyjny jest czar Lasu Kołobrzeskiego, spacerując można odkryć tu bogactwo przyrody, liczne bagna, nad którymi unoszą się opary przypominając o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce, „Bolesław” i niewiele młodszy od niego współtowarzysz, „Warcisław”.

Klimat i walory przyrodnicze zaliczają Ustronie Morskie do najbardziej atrakcyjnych nadmorskich miejscowości. Decyduje o tym przede wszystkim położenie miejscowości charakteryzujące się urozmaiconym brzegiem morskim z piaszczystymi plażami, klifowym brzegiem oraz bogatym światem roślin i zwierząt. To właśnie powoduję, że turyści tak lubią tutaj odpoczywać. Łagodny klimat sprzyja wypoczynkowi i cieszeniu się z uroków wakacyjnego czasu.

Tego się nie da opisać. To trzeba zobaczyć osobiście. Zapraszam do Ustronia Morskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *